Proměny politických systémů evropských mikrostátů

Bestseller
Novinka
Proměny politických systémů evropských mikrostátů
doc. PhDr. Vladimír Srb, PhD.

Anotace

První česká odborná monografie o politických systémech nejmenších států Evropy. Mapuje vývoj, proměny a současnost institucí, politiky a společnosti Městského státu Vatikán, San Marina, Andorry, Monaka, Lichtenštejnska, Lucemburska a Malty. V každé kapitole věnuje autor pozornost historii daného mikrostátu, všem významným ústavním institucím, politickým stranám, volbám a volebním pravidlům, ale i státním symbolům. Kniha je napsána poutavým jazykem, je proto vhodná nejen pro … Více informací >>
350 Kč
Skladová dostupnost
Skladem

Anotace

První česká odborná monografie o politických systémech nejmenších států Evropy. Mapuje vývoj, proměny a současnost institucí, politiky a společnosti Městského státu Vatikán, San Marina, Andorry, Monaka, Lichtenštejnska, Lucemburska a Malty. V každé kapitole věnuje autor pozornost historii daného mikrostátu, všem významným ústavním institucím, politickým stranám, volbám a volebním pravidlům, ale i státním symbolům. Kniha je napsána poutavým jazykem, je proto vhodná nejen pro odbornou veřejnost a studenty, ale i pro cestovatele, novináře a všechny zájemce o poznávání Evropy.

Bibliografické údaje

Název
Proměny politických systémů evropských mikrostátů
Autordoc. PhDr. Vladimír Srb, PhD.
NakladatelMachiavelli Press
Jazyk
Čeština
Počet stran
292
Rok vydání
2017
ISBN
978-80-88147-01-5
Rozměry x

O autorovi

doc. PhDr. Vladimír Srb, PhD.

Absolvent politologie, historie a pedagogiky na Univerzitě Karlově v Praze a Univerzitě Komenského v Bratislavě. Docent politologie, vysokoškolský pedagog. Specializuje se na český a slovenský politický systém a na politické systémy nejmenších států Evropy.